Kraków to drugie pod względem wielkości i zaludnienia miasto w Polsce. Liczba zameldowanych mieszkańców w czerwcu zeszłego roku wyniosła 774,8 tys., zaś w całym województwie małopolskim mieszka niemal 3,5 mln osób.

Kraków zdecydowanie wyróżnia się na tle innych miast w kraju. Jest to jednocześnie miasto akademickie, biznesowe i turystyczne. Przybywającym na studia oferuje atrakcyjne kierunki rozwoju, szukającym pracy dobrze płatne stanowiska pracy, a turystom liczne atrakcje.

774,8 tys

Liczba zameldowanych mieszkańców

Miasto akademickie

Miasto biznesowe

Miasto turystyczne

Zalety rynku

Sytuacja ekonomiczna mieszkańców Krakowa poprawia się*

Sytuacja ekonomiczna mieszkańców polepsza się. Według danych GUS (styczeń 2020) przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw w Krakowie wyniosło 5 968,56 zł brutto, o 711 zł więcej niż średnia płaca dla województwa. W tym mieście odnotowano także najniższą stopę bezrobocia w Małopolsce, wynoszącą 2 proc.

Polepszająca się jakość życia mieszkańców wpływa na rosnący popyt na inwestycje mieszkaniowe. Liczba mieszkań oddanych do użytkowania w samym Krakowie to 2062 w styczniu 2020 roku.

Kraków nadal na
topie mimo kryzysu

Osłabienie ekonomiczne kraju wskutek kryzysu wywołanego pandemią Covid-19 nie wpłynęło na spadek zainteresowania mieszkaniami w Krakowie. Zgodnie z najnowszymi raportami* ceny mieszkań stale rosną, a mieszkania dobrze się sprzedają. Według analiz danych Instytutu Analiz Monitor Rynku Nieruchomości deweloperzy w realizowanych inwestycjach sprzedali 70% mieszkań w I kwartale 2020 roku*. Kraków to nadal jedna z topowych lokalizacji na terenie kraju.

Procentowy wzrost cen mieszkań w zależnośc od powierzchni, miedzy rokiem 2017 a 2020

Stale rosnące
ceny mieszkań w Krakowie

Jako miasto turystyczne, atrakcyjny pod względem inwestycyjnym Kraków na początku 2020 roku zaskoczył analityków 4-procentowym wzrostem stawek na rynku pierwotnym.

Obserwowany od lat wzrost cen mieszkań na krakowskim rynku deweloperskim nie zniechęca nabywców, którzy nadal inwestują w nieruchomości w Krakowie. Zwłaszcza te położone w dobrej lokalizacji, blisko centrum.

Wzrost cen mieszkań w zależności od metrażu sięgnął nawet ponad 30%. Największe wzrosty zanotowano w przypadku mieszkań o mniejszej powierzchni.

Duże zainteresowanie
mieszkaniami na Krowodrzy

Ulica Kazimierza Wielkiego znajduje się w ścisłym centrum dzielnicy Krowodrza. To dzielnica o największym zagęszczeniu deweloperskich inwestycji. Wynika to z postrzegania tej dzielnicy jako najbardziej atrakcyjnej, pod względem stosunku ceny do lokalizacji*

*wg. raportu Krakowski rynek nieruchomości 2018

Szacunkowa liczba gości odwiedzających Kraków w latach 2005-2019

Rośnie liczba turystów
odwiedzających miasto

Ruch turystyczny w Krakowie na przestrzeni ostatniej dekady stale rośnie. Liczba osób odwiedzających miasto przekroczyła 3 mln osób w roku 2019. Turyści krajowi i zagraniczni stanowili w tymże roku 72,2% ogółu odwiedzających, a odwiedzający jednodniowi krajowi i zagraniczni: 27,8% ogółu. Te dane pokazują, że jeśli decydujemy się na pobyt w Krakowie poszukujemy noclegu na dłużej niż 1 dobę.

Zalety dzielnicy

Idealna lokalizacja dla młodych, aktywnych osób

Nieruchomość zlokalizowana jest w pobliżu ważnych punktów na mapie Krakowa. To idealne miejsce dla młodych, aktywnych osób, które poszukują lokalizacji blisko centrum miasta z dobrym dojazdem do pracy. Budynek mieszkalny KW51 znajduje się w bliskiej odległości od centrum biurowego Biprostal (450m), licznych biurowców na ul. Armii Krajowej, wydziałów szkół wyższych oraz Akademii Górniczo-Hutniczej.

Wygodny obiekt
dla rodzin z dziećmi

Budynek stanowi także atrakcyjną lokalizację dla rodzin z dziećmi. W dzielnicy Krowodrza znajduje się aż 16 publicznych i 21 niepublicznych przedszkoli, a także szkoły podstawowe i licea. Lokalizacja w centrum miasta i dobre połączenie komunikacją miejską w inne rejony Krakowa znacznie ułatwia dotarcie także do placówek zlokalizowanych w innych dzielnicach.

Zalety obiektu

Wysoki standard
inwestycji

KW51 to inwestycja, w której starannie dopracowany jest każdy, najdrobniejszy detal. Estetyka i dokładność wykończenia to cechy szczególne obiektu. Budynek został rzetelnie zaplanowany i zrealizowany z dbałością o detale, które mają ogromne znaczenie dla świadomych i wymagających nabywców.

Unikalny design i charakter obiektu

Zarówno fasada budynku, jak i jego wnętrze zachwyca oryginalnymi wykończeniami i niebywałą estetyką. Projekt inspirowany jest kulturą japońską oraz regułami feng shui. Wszystko po to, by zapewnić przyszłym Lokatorom spokój i harmonię. Inwestycja wyróżnia się na tle podobnych ofert na rynku i stanowi jedyny w takim rodzaju punkt na mapie Krakowa. Design i jakość obiektu stanowią jego wartość dodaną.

Bezproblemowa adaptacja mieszkania na dwie kawalerki

Mieszkania zostały zaprojektowane z myślą o nabywcach, których interesuje przyszły najem lokalu. Układ pomieszczeń oferuje idealne warunki do zaadaptowania pojedynczego mieszkania na dwie oddzielne kawalerki, których wynajem cieszy się dużą popularnością w Krakowie.

Zobacz mieszkania

Biuro
sprzedaży

Skontaktuj się z nami

Poznaj swój nowy dom